Faydalı Biliger

Buharlı Sterilizatörler İçin Faydalı Bilgiler

 

Faydalı protokol parametreleri
Buharlı sterilizatörünüzü düzenli kontrol ettirin
Doğru sterilizasyon metotları kullanın

 

Faydalı protokol parametreleri
Genel olarak kullanılan protokollerle ilgili bilgiler aşağıda verilmiştir.

Vejetatif virüsler / Bakteriler… 30 dakika, 80°C

Hepatit virüsü………………………… 10 dakika, 100°C

Bacillus stearotermofilus (ısıya dayanıklı bakteri)……    
    15 dakika, 121°C veya 3 dakika, 134°C

Prion (ör., Bovine Spongifom Encephalopathy), 
Creuzfeld-Jakob……………………… 60 dakika, 134°C

Sporlar………………………………………  5 dakika, 105°C

Buharlı sterilizatörünüzü düzenli kontrol ettirin
Buharlı sterilizatörünüzün NÜVE fabrikadan çıktığı gibi güvenli olduğundan emin olun. Basınçlı Kap Direktifi buharlı sterilizatörünüzün her yıl harici testlere, her üç yılda bir dahili testlere ve her dokuz yılda bir dayanım testlerine tabi tutulmasını tavsiye eder.  

Doğru sterilizasyon metotları kullanın
NÜVE buharlı sterilizatörleri sizlere kolaylık sağlayan hazır sterilizasyon programları içermektedir. Steril edilecek malzemeye göre doğru programı seçtiğinizden emin olun. Doğru sonuçlar elde etmek için öncelikli olarak malzemeleri türlerine göre gruplandırın. Farklı malzemeleri aynı zamanda steril etmeyin. Böylece en ideal sterilizasyon şartları sağlanmış olur. Örneğin, biyolojik malzemeler 134 °C'de + dakikada steril edilebilirken, prion ısıya dayanıklı olduğu için 20 dakika sterilizasyon süresi gerekmektedir.

Burada verilen Faydalı Bilgiler herkes tarafından ulaşılabilecek genel bilgilerden derlenmiştir. Bu bilgiler müşterilerimize NÜVE'nin bir hizmetidir ve iyi niyetimizle oldukları gibi yayınlanmaktadırlar. NÜVE, bu bilgilerle ilgili hiç bir sorumlluluk kabul etmez. Bu bilgileri kullanmadan önce doğrululuğu kontrol etmenizi tavsiye ederiz.