Başkanın Mesajı

50 yıllık tecrübe ile hep daha ileri...

Laboratuvar ve sterilizasyon teknolojisi üretiminde ülkemizin öncü ve lider kuruluşlarından biri olan firmamız 1968 yılında küçük bir atölyede kuruldu. 1976 yılında ise başlı başına bir özveri ve ülkeye hizmet hikâyesi olan üretim maceramız başladı.

Su banyoları, kuru havalı sterilizatörler ve inkübatörlerle başlayan üretimimiz, bugün ileri santrifüj uygulamaları, buharlı sterilizasyon, ultra derin dondurucu ve ultra temiz ortam sistemleri gibi üst düzey teknoloji ve uzmanlık gerektiren bir seviyeye geldi.  Ürünlerimiz, her türlü tıp laboratuvarları ile ziraat, botanik ve veterinerlik konularında faaliyet gösteren biyoteknoloji, araştırma ve kalite kontrol laboratuvarlarında ve gıda, kimya, ilaç, otomotiv, elektronik, telekomünikasyon, plastik ve havacılık endüstrisi gibi pek çok iş dalının kalite kontrol laboratuvarlarında kullanım alanı bulmakta. Ankara Esenboğa Yolu üzerinde kurulu fabrikamızda bugün 9 farklı ürün grubu altında toplanmış 68 model ürünümüzü ilk günkü heyecan ve ülkemize hizmet anlayışıyla üretmeye devam ediyoruz.

1968 yılında ülkemizde üretilmeyeni/üretilemeyeni üretmek adına çıktığımız yolda tavizsiz sürdürdüğümüz araştırma-geliştirme çalışmalarımız ve her yıl artan ürün çeşitliliğimiz ile Türkiye’de ve dünyanın pek çok ülkesinde bilinen ve güvenle kullanılan bir marka yaratmayı başardık.

Sadece kaliteli ürün üretmek günümüz rekabet dünyasında artık yeterli değil. Marka dediğimiz kavram ise tek başına bir ürün logosu ya da bir amblem değil. Marka bir kültürü, bir yaşam biçimini temsil etmekte. NÜVE’de kaliteden satışa, ar-ge’den üretime, servisten eğitime kadar tüm bölümler bir bütün olarak markamızı temsil etmektedir. Ürün çeşitliliği, seri üretim teknolojisi, geniş yurt içi ve yurt dışı bayi ağı, müşteri odaklı hizmet, süratli servis uygulamaları, sınırsız yedek parça temin imkânı, ürünlerin kısa sürede uluslararası standartlara uygun olarak stoktan teslimi, NÜVE’de müşterilere doğal olarak sunulan hizmetlerden yalnızca bir kısmı ama NÜVE adını yaratan en önemli faktörlerdir.

Şu anda yurt çapında 28 bayimiz bulunmakta ve tüm Türkiye satışlarımızı bu bayiler aracılığıyla gerçekleştirmekteyiz. Yurt dışında ise 106 ülkeye kendi markamızla ihracat yapıyoruz. Bunu nasıl mı yapıyoruz? Ar-Ge’ye, üretim teknolojilerine, insan kaynaklarına, kaynakların etkin ve bilinçli kullanılmasına, eğitim ve pazarlama konularına önem veriyor ve her yıl artan miktarlarda yatırım yapıyoruz. Bir Türk markası olarak sadece Türkiye’yi değil, dünyaya satış yapan bir marka olarak tüm dünyayı anlamaya çalışıyoruz. İnandığımız hedeflerden vazgeçmiyor, sağlam adımlarla ilerlemeye, büyümeye, ürün portföyümüzü genişletmeye böylece müşterilerimiz için “tek tedarikçi-komple çözüm ortağı” olmaya devam ediyoruz.

Şu anda aramızda bulunmayan ve saygıyla andığımız değerli kurucularımız, Nüve’nin 50 yıl önce başlayan ve bugünlere kadar süren yolculuğu sırasında bizlere hayal kurmayı, yoktan var etmeyi, adil olmayı, hedefler koymayı ve bu hedefler doğrultusunda çalışmayı, kısacası değer yaratmayı öğrettiler.  Bugün bayrağı devralmış olan bizlerin bu nedenle sorumluluğu çok büyük. Ama bizler, yerel ya da küresel koşullar önümüzdeki yıllarda ne getirirse getirsin çalışmaya, üretmeye, geliştirmeye ve değer yaratmaya devam edeceğiz…

Bu yolculukta bizleri asla yalnız bırakmayan, gücümüzün kaynağı tüm Nüve çalışanlarına, kullanıcılarına ve dostlarına teşekkür ederiz.

 

            

Beril  İZGİN
CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı